top of page
Image by Adam Nieścioruk

ביטוח מחלות קשות

אנו חיים את חיינו מדי יום־ביומו, אך ראין לדעת מה העתיד צופן לנו. מחלות רבות ואירועים רפואיים שונים עלולים לקרות בכל גיל ובכל שלב בחיים, אם הם יתרחשו חלילה, הם עשויים להשפיע באופן ניכר על איכות החיים, ועל המשך ההתנהלות היומיומית של אותו אדם. גם הבריאים והחסונים ביותר עלולים לחלות יום אחד בהיר, ללא כל התרעה מוקדמת. מה בכל זאת ניתן לעשות כדי להבטיח שאם חלילה נקלע למצב זה, יוכל לשפרו? במאמר זה נדון בחשיבותו של ביטוח מחלות קשות, ומדוע מומלץ לרכוש אותו.

מהו ביטוח מחלות קשות?

כאשר אדם מקבל את הבשורה כי חלה במחלה קשה, הוא צפוי להוצאות רפואיות רבות. אך מעבר לכך, אורחות חייו עשויות להשתנות והוא עתיד לעבור שינויים רבים. מכיוון ששינויים אלו השפעתם לרוב היא ארוכת טווח, האדם החולה יזדקק לסכומי כסף גדולים. הסכומים הללו נדרשים כמובן לצורך ההוצאות הרפואיות, אך גם לצורך התאמות אשר יתכן ויידרשו בהתמודדות עם המחלה, כגון: החלפת רכב, מעבר לדירה עם גישה נוחה יותר, בית הבראה או ייעוצים שוטפים עם דיאטן או פסיכולוג במטרה לצלוח את התקופה הניצבת מולו. ביטוח מחלות קשות נועד להבטיח סכום כסף גדול, שיינתן במקרה שתתגלה מחלה קשה המוגדרת כך ברשימת המחלות המפורטת בתנאי הפוליסה. בעת תביעה, על המבוטח להוכיח כי חלה במחלה מתוך הרשימה המפורטת כדי לקבל את סכום הביטוח. ברוב חברות הביטוח קיימת האפשרות לתביעה שנייה על סכום מופחת יותר, בעת גילוי מחלה נוספת.

למי מיועדת תכנית הביטוח?

ביטוח מחלות קשות מתאים לכל אדם, צעיר או מבוגר, גבר או אישה, החל מאלו העוסקים בעבודה פיזית וכלה בעוסקים בעבודה פקידותית. מכיוון שרשימת המחלות המפורטות בכיסוי הינה נרחבת, הסבירות לתביעה ולפיצוי באמצעות פוליסה זו היא ממשית.

כיצד לבחור את הביטוח המתאים?

הפרמיה החודשית הנגבית ע"י חברת הביטוח מושפעת ממספר גורמים. גיל המבוטח ומצב הבריאות כמובן משפיעים על מחיר הביטוח, אך ישנם גורמים שונים נוספים שחשובים לא פחות כגון:

מין - גבר ואישה ישלמו מחיר שונה גם הם בני אותו גיל.

היסטוריה הרפואית – נבדקת עם הבקשה לקבלת פוליסה זו. ישנן חברות שיבקשו תוספת על המחיר הכללי הנקוב, אם יש למבוטח בן משפחה מדרגה ראשונה שחלה במחלה שידועה כי עוברת בתורשה (לדוגמה, אישה שיש לה בת משפחה מדרגה ראשונה שחלתה בסרטן השד בגיל צעיר יחסית).

עישון - גורם נוסף משמעותי לקביעת הפרמיה החודשית. אדם מעשן ישלם מחיר גבוה יותר מאדם שאינו מעשן. אדם שהפסיק לעשן יצהיר ממתי הפסיק זאת, ויוכל לקבל מחיר של אדם שאינו מעשן, לפי מספר השנים שעברו מאז הפסיק (הגדרת השנים להפסקת עישון שונה מעט מחברה לחברה).

הפרמיה - סכום הביטוח המבוקש נתון לבחירתכם. ככל שסכום הביטוח המבוקש יהיה גבוהה יותר, כך גם הפרמיה החודשית לתשלום. בעת בחירת התוכנית אפשר לבדוק סכומי פיצוי שונים, וכיצד הם מתבטאים בפרמיה חודשית.

חשוב לדעת כי יש שוני ברשימת המחלות בין חברות הביטוח השונות, ולעיתים ישנן פוליסות בדרגות כיסוי שונות לאותה חברת ביטוח. לכן, חשוב לבדוק ולהשוות את הכיסויים השונים. כמו כן, ישנן פוליסות עם הגדרה מצומצמת למחלות קשות, כגון פוליסות המכסות מחלות סרטן בלבד, ופוליסות מסוג זה זולות יותר מפוליסות בעלות הגדרה רחבה יותר.

רכישת הביטוח

בעת רכישת הביטוח חשוב לזכור שזוהי תוכנית לטווח ארוך, כך שכדאי לתכנן מראש את הפרמיה החודשית כדי שניתן יהיה לשלמה לאורך זמן, ולהמנע ממצב שבו שילמנו פרמיה גבוהה, ולאחר תקופה קצרה יחסית לא נוכל לעמוד בתשלומים ונאלץ לבטלה או להקטין את הכיסוי.

טרם אתם רוכשים ביטוח מסוג זה, מומלץ מאד לפנות לסוכן ביטוח, כדי לקבל את כל המידע ולהבין היטב את האפשרויות השונות העומדות בפניכם והמתאימות ביותר עבורכם. יש להתאים את התוכנית לצרכים ולמגבלות הניצבים בפנינו, וסוכן הביטוח יוכל לכוון ולהמליץ על התוכנית הנכונה עבורכם בהתאם לכלל הפרמטרים שתציגו בפניו.

ביטוחים מומלצים עבורך

bottom of page